Média Hungary 2009, Tihany / tudósítás Mi szól a mostani média-szabályozási rendszer mellett és ellene? A politikusok fejével gondolkodva erre próbált választ keresni Török Gábor az ebéd utáni büntetőidőpontba száműzött előadása a Média Hungary első napján. A médiatörvény addig ilyen fog maradni, amíg a médiák nem bírnak összefogni - ez volt a tétel, amit beszédes módon alig néhány médiaember hallgatott meg.
A logika: Török megkérdezte az elmúlt hetekben az útjába kerülő [média]politikusokat, hogyan gondolkodnak a médiáról, és mit várnak attól. Eszerint szeretnek minél többször jelen lenni benne, üzeneteket célba juttatni és a céljaik elérése használni, illetve ehhez befolyásolni (azaz nem a befolyásolás, hanem a siker kedvéért, és befolyásolni, nem elfoglalni). Nem szeretnek kimaradni belőle, veszélyeztetni a saját érdekeiket, és akárhány szavazatot is veszíteni a látványos beavatkozás miatt.
Ebből következően azért támogatják a fennálló rendszert (médiatörvényt), mert nekik jó így, de ha ez elmúlna, ők is a változtatás mellé állnának saját jól felfogott érdekeik mentén. Az érdekük az, hogy jól működjön: ha rosszul működik, ők se tudják az üzeneteket közvetíteni rajta. Ahhoz viszont, hogy a mostani zavaros rendszerben ne tudják könnyedén elérni, amit akarnak egységes erőt kellene mutatnia a médiának.
A média meg kezdhetné azzal az egységesedést, hogy meghallgatja a róla szóló külső gondolatokat: az ilyen-olyan kerekasztalokon délelőtt még erős háromnegyed ház volt, erre a húsz perces csúszással indított előadásra viszont csak körülbelül húsz embernek sikerült visszatérnie az ebédről.