Évek óta hirdetik már a mobilmarketingesek a QR-kód-igét, és próbálkoznak azzal, hogy a magyar mobilfelhasználókat is meghódítsa az őrület, amely a japánokat már rég a hatalmába kerítette. Idén végre úgy tűnik, valami megmozdult. Ahogy lassan egyre többen és többen okostelefonokkal a zsebükben mászkálnak hazánkban is, úgy jelennek meg sorjában a kis fekete-fehér kockák is a plakátokon, újságokban, villamoson vagy akár épülethálókon. Aztán hogy hányan olvassák is le ezeket a kódokat, az már más kérdés, egyelőre nem is érdemes még feltenni. Vajon más lenne a helyzet, ha a QR-kódok kreatívabbak, érdekesebbek és a tekintetet jobban vonzók lennének? Valószínűleg igen, legalábbis így gondolják azok, akik felismerve ezt a piaci rést, Ázsiában már külön QR-kód tervezésre szakosodott ügynökségeket hoztak létre. Többek között ilyen ügynökségektől és más kreatív agyakból pattantak ki azok az ötletek, amelyeket a Mashable összegyűjtött, hogy bemutasson 15 szép és kreatív QR-kódot. Íme:
1. A Discover LA utazási iroda QR-kódja a Paperlinks tervezésében:
2. Szintén Paperlinks-munka a Los Angeles-i Ayara nevű thai étterem QR-kódja:
3. Az HBO True Blood című vámpíros sorozatának harmadik évadjára a Warbasse Design és a SET Japan együttműködésében készült egy remek dizájner-QR-kód:
4. Szintén a SET munkája a Louis Vuitton mobilszájtjának QR-kódja, amelynek dizájnját Takeshi Murakami ihlette:
5. Még mindig a SET-nél maradva, talán többeknek is ismerős ez a Help Japan kód, amely a japán földrengés alkalmával készült a Vöröskeresztnek:
6. Tom Burtonwood és Holly Holmes - a fogyasztói társadalom és az iraki háború elleni Burtonwood & Holmes művészeti projekt gazdái - a kód a kódban megoldást választották:
7. A Magic Hat sörgyárnak, kupakokból készült ez az ötletes QR-kód, ami a cég mobilra optimalizált Facebook-oldalára vezet. Tervezője Patrick Donnelly:
8. Ugyanezen az ötleten alapszik az M&M's cukorkákból kirakott QR-kód is, amit szintén Patrick Donnelly tervezett - a maga szórakozására:
9. Maradjunk még Patrick Donnellynél (itt a weboldala), akit az M&M's cukorkák mellett Pacman is megihletett:
10. A Greenfield Lodge egy Los Angeles-i luxuselvonó, amelynek a tulipánja pöttyei jelennek meg a QR-kódban szétszórva:
11. A Fillmore Silver Spring egy Silver Spring nevű város hangversenyeinek helyt adó épület, amelynek QR-kódjában a Paperlinks hangszereket rejtett el:
12. A borászattal foglalkozó Wine Sisterhood Paperlinks-tervezte kódja olyan, mintha borral írták volna, a rózsaszínes árnyalat pedig utal arra is, hogy a banda csupa nőkből áll:
13. A bornál és a Paperlinksnél maradva: a Corkbin a bor szerelmeseinek márkája (blogja, Twitter-fiókja, okostelefon-alkalmazása), amelynek QR-kódja színeiben és formáiban is csodásan illeszkedik a márka logójához.
14. Ezek a Disney-megoldások a QR-kódok hazájából, Japánból származnak, ott lőtte őket egy szemfüles megfigyelő, Cliffano Subbagio.
15. Végül pedig a Time magazinnak készített QR-kód sorozat a SET-től az élet, a politika, gazdaság és vallás nagy pillanatairól:
Aki mindezzel nem telt be, itt találhat még 22 nagyszerű példát a QR-kód kreatív használatára névjegykártyán.
via Mashable