Iszonyatosan hosszú nyűglődés után döntött arról a Starbucks, hogy belép a magyar piacra. Ezzel gyakorlatilag az összes jelentősebb konkurenciát beengedte maga elé, majd kiválasztotta Budapest legbénább helyszínét, a kissé már lelakott, kellemesnek egyáltalán nem mondható Westendet, küldtek egy fordítógéppel magyarított semmitmondó közleményt, plusz sikeresen magukra haragították a Facebookon önszerveződő Starbucks-csoportot. Okos belépő.
Részletek a közleményből:
„Nagyra tartjuk Magyarország hosszú múltra visszatekintő, színes kávéházi kultúráját és izgatottan várjuk, hogy a részesei legyünk” – mondta Vladan Armus, a Starbucks közép- és kelet-európai régiójának márkaigazgatója. „Az elmúlt néhány évben a kávéházak visszanyerték korábbi népszerűségüket Magyarországon, ezért örömmel várjuk, hogy megismertessük vásárlóinkkal minőségi kávéinkat és az egyedülálló Starbucks Élményt, amely felpezsdíti és gazdagítja az emberi lelket.”
„A WestEnd bevásárlóközpont eleven, lendületet sugárzó hely Budapest szívében, ahol az emberek örömmel vásárolnak és találkoznak egymással”, fűzte hozzá Armus. „Úgy véljük, ideális helyszínt nyújt majd az embereknek a „harmadik hely” élményéhez, ahol megpihenhetnek, kikapcsolhatnak és jókat beszélgethetnek barátaikkal egy nagyszerű csésze kávé mellett”.
A Starbucks 2008 óta működik együtt az AmResttel, közösen nyitottak kávézókat már Csehországban és Lengyelországban is. Jelenleg összesen 16 kávézót működtetnek együtt a három országban.
„Izgatottan várjuk első magyarországi kávézónk megnyitását, elkötelezettek vagyunk amellett, hogy Magyarországon is „jó szomszédként” a közösség részévé váljunk, és hogy olyan erőt képviseljünk, amely közel hozza egymáshoz partnereinket, vásárlóinkat és közösségeiket” - fejtette ki Buck Hendrix, a Starbucks Európa, Közel-Kelet, Afrika régiójának elnöke. „Az, hogy megbízható partnerünkkel, az AmResttel közösen belépünk a magyar piacra, újabb előremutató lépés a hosszú múltra visszatekintő kávéházi hagyományokkal rendelkező kelet- és közép-európai piacokon való jelenlétünk növelésében”.
Az utolsó 100 komment: